Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Atauzem

YARDIMCI PROGRAMLAR

Dezavantajlı öğrencilerimizin öğrenme süreçlerini daha etkili bir şekilde yürütebilmeleri için aşağıda isimleri ve tanıtımları yer alan programları kullanmalarını tavsiye ediyoruz.


YARDIMCI ARAÇLAR


  • JAWS FOR WINDOWS: Jaws For Windows programı Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaktadır. Aktif olan pencereleri sesli olarak okumaya yardımcı olan bu program görme yetersizliği yaşayan kişilerin bilgisayar kullanmasına ve içerikleri takip etmesine imkan tanımaktadır. Jaws For Windows programını indirmek için tıklayınız.
  • KİTAPLAR (APPLE BOOKS)Bu program iPhone, iPad veya Mac makinalar üzerinden elektronik kitapları okumaya veya sesli olarak dinlemeye imkan tanımaktadır. Programı indirmek için iPhone, iPad veya Mac cihazlardaki App Store uygulamasını kullanmak yeterlidir.
  • E-READER PRESTIGIO: eReader Prestigio mobil cihaz ortamlarında kullanılabilen bir e-kitap okuyucudur. Bu programda çeşitli türlerdeki e-kitaplar okunabildiği gibi çok farklı dil seçenekleri ve seslendirme alternatifleri ile metinlerin sesli dinlenmesi mümkündür. eReader Prestigio programına Google Play store ve Apple Store uygulama mağazalarını kullanarak erişmek mümkündür.
  • İŞARET DİLİM: İşaret Dilim uygulaması Turkcell tarafından geliştirilmiş bir uygulamadır. İşaret dili öğretiminin yanında tercüman özelliği ile çeviri yapmaya imkan tanımaktadır. İşaret Dilim uygulamasına Google Play store ve Apple Store uygulama mağazalarını kullanarak erişmek mümkündür.
  • ENVISION AI. Envision programı görme engelli bireyler için geliştirilmiş Android ve IOS cihazlar ile çalışan mobil uygulamadır. Bu program aracılığıyla doküman ve sunum dosyalarının seslendirilmesi yanı sıra kamera ile nesne tanımlama ve seslendirme özellikleri de yer almaktadır. envision programını indirmek için tıklayınız.YARDIM