Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Atauzem

Sınav Takvimi

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI
UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ
GÜZ DÖNEMİ BÜTÜNLEME PROGRAM BAZLI SINAV TAKVİMİ

Değerli öğrenciler;
  • Bütünleme sınavlarına http://uesinav.atauni.edu.tr/  adresinden T.C. Kimlik no ve OBS şifrenizi kullanarak ulaşabilirsiniz.
  • Online sınavlara katılabilmeniz için internet bağlantısı olan kişisel bilgisayarınız/tabletiniz/cep telefonunuzdan sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Meydana gelebilecek elektrik/internet kesintisi vb. sorunlardan ATAUZEM sorumlu değildir. Gerekli tedbirleri almak öğrencinin sorumluluğundadır.
  • Her öğrenciye soru havuzundan seçilecek 20 soru gösterilecek olup sınav süresi 30 dakikadır. Sınav ekranında yer alan sayaçtan kalan sınav sürenizi takip edebilirsiniz.  Sınavı başlattıktan sonra 30 dakikalık süreniz başlar ve herhangi bir nedenden dolayı sınavdan çıksanız dahi süreniz devam eder. Bu süre içerisinde "SINAVI BİTİR" butonuna tıklamazsanız 30 dakika tamamlandığında seçili cevaplarınız sisteme otomatik olarak gönderilir ve sınav oturumunuz sonlandırılır. İleri ve geri butonlarını kullanarak tüm soruları görüntüleyebilirsiniz.
  • Oturum süresi (30 dakika) içerisinde herhangi bir problem ile karşılaşmanız durumunda (elektrik/internet kesintisi, tarayıcının kapanması vb. ), oturum süresi bitmeden aynı sınavın oturumuna tekrar girerek kalan sürenizi kullanabilirsiniz. Ancak 30 dakikadan sonra veya "SINAVI BİTİR" butonuna tıkladığınızda sınavınız tamamlanmış olur ve sınava tekrar giremezsiniz.
  • Sınavda tarayıcı kaynaklı bir sorun yaşamamanız için Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarından birini kullanmanızı öneririz. Sınava başlamadan önce tarayıcınızın güncel olduğundan emin olunuz. Sınav esnasında tarayıcı kaynaklı bir problem yaşamanız durumunda “Ctrl+F5” tuş kombinasyonunu kullanarak sayfanızı yenileyebilirsiniz.
  • Sınav ortamında yalnız bulunmak ve soruları herhangi bir bilgi kaynağı olmadan ya da kimseden destek almadan cevaplamakla yükümlüsünüz. Sınav sorularının herhangi bir şekilde kopyalanması ve paylaşılması suç teşkil ettiğinden, cezai sorumluluğu bulunmaktadır. Sınav esnasında soruları paylaştığı, kopya çektiği ya da kopya çekilmesine yardım ettiği tespit edilen öğrencilerin sınavları iptal olur ve haklarında yasal işlemler başlatılır.
  • Herhangi bir problem durumunda 0(442) 231 56 18, 0(442) 231 56 20 veya 0(442) 231 56 26 telefon numaralarından ya da OBS üzerinden Yardım-Talep oluştur bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.
UZEM ailesi olarak Sınavlarınızda Başarılar Dileriz…..


Programların sınav takvimleri;
YARDIM