Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Atauzem

COVID-19 Projesi TÜBİTAK Desteğine Layık Görüldü

3yıl
2.1K

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Engin KURŞUN'un TÜBİTAK tarafından yapılan “COVID-19 ve Toplum: Salgının Sosyal, Beşerî ve Ekonomik Etkileri, Sorunlar ve Çözümler” başlıklı SOBAG 1001 proje çağrısı kapsamında sunduğu proje desteğe layık görüldü.

Doç. Dr. Engin KURŞUN’un uzman araştırmacısı olduğu “Yükseköğretimde Eğitsel İçeriklerin Sunumu İçin Dijital İçerik Ekosistemi Gereksinimlerinin Belirlenmesi” isimli proje, Yükseköğretim sistemine birçok katkı yapmayı hedefliyor. Projenin en önemli katkılarından biri, “YÖK’ün Vizyon 2023” ve “Dijital Dönüşüm Projelerinin” gerçekleşmesine sağlayacağı imkanlar olarak görülüyor. Projenin, dijital içerikler konusunda yaşanan sorunların üstesinden gelmek için dijital içerik ekosistemi oluşturulup; içeriklerin üretimi, sunumu, öğrencilere etkili şekilde ulaştırılması, bu içeriklere yönelik kalite güvencesi mekanizmalarının ve öğrenme ekolojisinin sürdürülebilirliğinin sağlanması bağlamında önemli katkılar sunması bekleniyor.

Doç. Dr. Engin KURŞUN’un dahil olduğu projenin yürütücülüğünü, Anadolu Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Aras Bozkurt yapıyor.

YARDIM