Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Atauzem

Canlı Derslerin Etkili Yürütülebilmesi İçin Hazırlanan Eğitim Videoları Youtube Kanalında!

2yıl
1K

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi işbirliği ile canlı derslerin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için canlı derslerde teknik/pedagojik boyutları ele alan, Editörlüğünü Prof. Dr. Selçuk KARAMAN ve Doç. Dr. Engin KURŞUN’un yaptığı “Uzaktan Öğretimde Canlı Ders Uygulama İlkeleri ve Örnekleri” adlı e-kitap hazırlanmıştır. 

E-kitapta yer alan canlı ders uygulama ilkeleri ve örneklerine yönelik konuların özeti niteliğinde olan animasyon videolar hazırlanmıştır. Videolarda; canlı derslerde giriş etkinlikleri, ortam ve teknik kontrolleri, iletişim becerileri, iyi bir sunum yapma, öğrenci-öğrenci, öğrenci-öğretici etkileşimleri, geri bildirim yöntemleri, materyal kullanımı, zaman yönetimi, etik konuları yer almaktadır. Her bir video ortalama bir buçuk dakika sürmekte, konuların en önemli ve dikkat çekici kısımlarını ön plana çıkarmaktadır. 

Video konularının ayrıntılı olarak anlatıldığı “Uzaktan Öğretimde Canlı Ders Uygulama İlkeleri ve Örnekleri” E-kitabını inceleyebilirsiniz.

 

 

 

YARDIM