Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Atauzem

Öğrencilerimiz “İyi ki ATAUZEM” Diyor

2yıl
1.6K

 

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATAUZEM), kuruluşundan günümüze kadar sunmuş olduğu 23 farklı uzaktan eğitim programı ile ön lisans, kampüs içi lisans, lisans tamamlama ve yüksek lisans seviyelerinde öğrencilerine eğitim olanağı sunmuştur. Ayrıca internet üzerinden birbirinden farklı alanlarda 17 eğitsel kursun verildiği ve Türkiye’de ilk çevrimiçi kurs örneklerinden biri olan ATADEMİX sayesinde bireylerin kendi eğitimlerini üstlenmeleri ve yaşam boyu öğrenmeleri desteklenmiştir. Türkiye'nin her ilinden öğrencisi bulunan ATAUZEM şimdiye kadar vermiş olduğu 33 binden fazla mezunu ile açık ve uzaktan öğrenme alanında gerek teknik, gerekse androgojik ve bilimsel olarak yürütmüş olduğu uygulamalarla Türkiye'nin kurumsal bir markası haline gelmiştir.

ATAUZEM öğrencilerin deneyimlerini, memnuniyetlerini ve beklentilerini anlama, öğrenci deneyimini zenginleştirme ve daha öğrenci merkezli olmayı amaç edinmiştir. Öğrencilerinin kurumumuzla ve uzaktan eğitim uygulamalarıyla ilgili memnuniyet durumlarının saptanması amacıyla anket ve görüşmeler yapılmıştır. Sürekli yapılacak olan anket ve görüşmelerle siz değerli öğrencilerimizin düşüncelerinin mevcut uygulamalarda, ileride yapılması planlanan tüm uygulama ve işleyişlerde göz önünde bulundurulması sağlanacaktır. 

Hazırlanan anket aracılığıyla; Kurum, Programlar, Ders İçerikleri, Öğretim Elemanları ve Destek Hizmetlerine yönelik öğrencilerin memnuniyet durumları tespit edilmeye çalışılmış aynı zamanda memnun oldukları/şikayet ettikleri hususlar içinde açık uçlu sorular sorulmuştur. Yapılan görüşmelerde de öğrencilerimizin kuruma ve mevcut işleyiş/uygulamalara yönelik görüşleri ilgili programların sorumluları tarafından detaylı olarak alınmış ve analiz edilmiştir.

Yapılan anket ve görüşmelerde öğrencilerimizin kurumsal ve eğitim-öğretim uygulamaları boyutunda memnuniyetlerinin yüksek olduğu tespit edilmiştir. Aynı zamanda yapılan görüşmeler sonucunda da öğrencilerin memnuniyetlerini doğrular nitelikte bilgiler elde edilmiştir.

 

Öğrencilerimizle yapılan anketlerin ortalamaları ve görüşmelerden bazı alıntılar aşağıda sunulmuştur;

https://lh3.googleusercontent.com/dwS3a-o8xB_e2KlgSiK9GSiq8fN9f8_pFOY4jzmlkwavHxGEeBm49jXmLDhiYeo6SH2dzEQJcN_wNZF1w6wTJnQ-TWQSSXMnnoMhD9uI55K-Pir8TGtM0mf9VKDwkQ

 ‘’Ders hocalarının mesleki bilgisi,  ders hocalarının öğrenciye saygılı davranması,  derslerin güncel ve faydalı olmasından memnunum.’’

Güvenlik ve Adli Bilimler Tezsiz Yüksek Lisans Öğrencisi, Kadın, 38

 “Atatürk Üniversitesi Köklü bir üniversite olduğu için ve başvurular içerisinde Eğitim Programları ve Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans olduğu için tercih ettim. Öğretmen olduğum için program ile hem kendime hem de öğrencilerime daha fazla katkıda bulunacağımı düşünüyorum.”

Eğitim Programları ve Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Öğrencisi, Erkek, 27

 ‘’Güler yüzlü hocamızla çok verimli dersler işledik. Her derse bir önceki dersin tekrarıyla başlayarak bilgilerimizi tazeliyordu. Sorularımıza cevap vermesi araya güncel konulardan da katması bize katkılar sağladı.’’

Sağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Öğrencisi, Kadın, 44

 “Derslerde bol bol tekrarların yapılması, uygulamalara ağırlık verilmesi ve her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenilmesi biz öğrencilerin dersi daha iyi anlamamıza katkı sağladı.”

İlahiyat Lisans Tamamlama Programı Öğrencisi, Kadın, 34

 “Mezun olduğum ve köklü bir üniversitede tekrar öğrenim görme imkanı buldum, kariyerimde olumlu gelişmeler için fırsat yaratıldığı için ATAUZEM ve ailesine gönülden teşekkür ederim.”

İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek  Lisans Öğrencisi, Erkek, 50

‘’Tekrar öğrenci olmanın vermiş olduğu mutluluğun yanı sıra mezun olduktan sonraki kazanımlar için teşekkür ederim.’’

Hemşirelik Lisans Tamamlama Programı Öğrencisi, Kadın, 49  

  ‘’Yakın arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine başladım çok memnunum, iyi ki öğrenci olma fırsatı yakaladım. Bilgilerimi güncelledim mutluyum.’’

Ebelik Lisans Tamamlama Programı Öğrencisi, Kadın, 40

 ‘’Ekonomi yönetimi yaptığım göreve katkı sağladı.’’

Yöneticiler İçin İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Öğrencisi, Erkek, 46 

 

 

 

 

YARDIM